Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki – główne założenia LSR na lata 2014-2020

http://www.kujawiaki.pl/2782-stowarzyszenie-lokalna-grupa-dzialania-dorzecza-zglowiaczki-glowne-zalozenia-lsr-na-lata-2014-2023.html
  CEL OGÓLNY 1 Cele ogólne, cele szczegółowe oraz konkretne przedsiÄ™wziÄ™cia, jakie sÄ [...]

bez tytulu f668e

 

CEL OGÓLNY 1

Cele ogólne, cele szczegółowe oraz konkretne przedsięwzięcia, jakie są realizowane na terenie funkcjonowania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki określa Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2014-2020, którą Stowarzyszenie obecnie realizuje.

W tym celu LGD przeprowadza m.in. nabory wniosków na realizację projektów, ogłasza konkursy na nabór wniosków o dofinansowanie, organizuje spotkania/szkolenia dla beneficjentów, udziela bezpłatnego doradztwa jak również przeprowadza wiele działań informacyjnych.

Lokalna Strategia Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki na lata 2014-2020

Cel ogólny 1 i cele szczegółowe 1.1, 1.2

 

Cel ogólny 1 – Wspieranie przedsiębiorczości oraz podniesienia kompetencji i aktywności zawodowej społeczności objętej LSR

Cel odnosi się do wzmocnienia i rozwoju kapitału społecznego oraz przedsiębiorczości na obszarze LGD, czego skutkiem będzie zmniejszenie bezrobocia na terenie objętym LGD. Jest to niezwykle ważne w kształtowaniu dalszego rozwoju gmin.

Cel szczegółowy 1.1 Wsparcie finansowe procesu powstawania firm oraz rozwoju istniejącej przedsiębiorczości na obszarze LGD

Cel jest realizowany poprzez wspieranie rozwoju nowych i istniejących firm, a tym samym ma wpływ na zmniejszenie wskaźnika bezrobocia na terenie LGD. Dzięki malowniczym krajobrazom, walorom przyrodniczym i kulturowym możliwe jest rozwinięcie usług okołoturystycznych w tym bazy noclegowej, gastronomicznej itp. Cel ten jest realizowany także poprzez działania inwestycyjne podjęte przez osoby i firmy chcące rozpocząć działalność w kierunku nierolniczym.

 

Cel szczegółowy 1.2 Wzmocnienie szans na rynku pracy grup defaworyzowanych oraz osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym

Cel jest realizowany poprzez działania z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej osób z grup defaworyzowanych oraz osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z obszaru działania LGD. Miarą ich efektywności jest wzrost wiedzy i świadomości wyżej wskazanych osób poprzez m.in. doradztwo zawodowe, trening interpersonalny, szkolenia komputerowe, trening gospodarowania budżetem domowym, poradnictwo indywidualne, szkolenia teoretyczne, co w rezultacie przyczynia się do zmniejszenia wskaźnika bezrobocia w regionie objętym LSR.

 

 

W ramach celu ogólnego 1 realizowane jest Przedsięwzięcie 1. - Program przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej.

 

Źródłem finansowania przedsięwzięcia jest:

1. Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach osi priorytetowej 7 – Rozwój lokalny kierowany przez społeczność.

Typy projektów:

  • Wsparcie inwestycyjne mikro i maÅ‚ych przedsiÄ™biorstw (projekty grantowe), projekty inwestycyjne poprawiajÄ…ce konkurencyjność przedsiÄ™biorstwa, zwiÄ…zane z unowoczeÅ›nieniem sposobu dziaÅ‚ania jak i oferty.

Ten typ projektów realizowany jest w ramach projektów grantowych.

2. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - działanie LEADER, cel szczegółowy 6B "Wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich", w ramach priorytetu 6 "Promowanie włączenia społecznego, zmniejszania ubóstwa oraz rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich".

Operacje:

  • podejmowanie dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej,
  • rozwijanie dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej.

Ten typ projektów realizowany jest w ramach projektów konkursowych.

3. Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach osi priorytetowej 11 – Rozwój lokalny kierowany przez społeczność, działanie 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR.

Typy projektów:

  • DziaÅ‚ania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem spoÅ‚ecznym, w zakresie wdrożenia rozwiÄ…zaÅ„ z obszaru aktywnej integracji o charakterze Å›rodowiskowym takich jak:
  • kluby pracy,
  • aktywizacja spoÅ‚eczno-zawodowa (w tym szkolenia podnoszÄ…ce kompetencje i/lub dajÄ…ce nowe umiejÄ™tnoÅ›ci zawodowe i spoÅ‚eczne).

Ten typ projektów realizowany jest w ramach projektów konkursowych.

Więcej informacji o działalności LGD na stronie http://www.kujawiaki.pl/

 
Polecane artykuły:

Spotkanie z lokalną społecznością w Boniewie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki zaprasza mieszkańców obszaru działania LGD, a w szczególności mieszkańców Gminy Boniewo w tym m.in sołtysów, radnych, przedstawi [...]

Spotkanie/szkolenie informacyjne dotyczące ogłaszanego naboru wniosków 1/2024 – rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej

W dniu 23 kwietnia 2024 r.  Stowarzyszenie Lokalna Grupa DziaÅ‚ania Dorzecza ZgÅ‚owiÄ…czki  organizuje spotkanie/szkolenie informacyjne dotyczÄ…ce ogÅ‚aszanego naboru 1/2024- [...]
Kontakt
Stowarzyszenie Lokalna Grupa
Działania Dorzecza Zgłowiączki
ul. Sikorskiego 12, 87-850 Choceń

Biuro:
Sikorskiego 12, 87-850 Choceń
(wejście od ul. Jarzębinowej)

728-462-482 – Dyrektor Biura

694-114-754 – Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

728-462-481 – Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027


e-mail: zglowiaczka@kujawiaki.pl
Mapa
Godziny pracy
Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 17:00
Åšroda 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
PiÄ…tek 7:30 - 14:00
Statystyki

On-line 0 goÅ›ci

Dzisiaj 32

Wczoraj 62

W tym tygodniu 240

W tym miesiÄ…cu 1517

Odwiedzin ogółem 182669

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
województwo kujawsko-pomorskie
unia europejska